Kimim

1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra Wharton School’da İşletme dalında yüksek lisansını bitirdi. 2010 yılında, Los Angeles International University’de Psikoloji yüksek lisansını ve 2015 yılında Avrasya Üniversitesinde İşletme dalında doktorasını tamamladı.

Kariyerine ASTEM’de satış sorumlusu olarak başladı ve sırasıyla PTS’de önce Satış Müdürlüğü, daha sonra Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Irak’ta Albir International’da Ülke Müdürü, kendi firması olan Büşra’da Şirket Ortağı ve Tet Makina’da Genel Müdür olarak görev yaptı.

2005-2010 yılları arasında Pakistan Hükümeti, Türkiye Fahri Yatırım Konsolosu olarak görev yaptı.

2005 yılından bu yana, 50.000’den fazla kişiye 80.000 saatin üzerinde eğitim verdi. Pazarlama ve Satış eğitimleri dışında, birçok özel ve kamu kurumuna eğiticinin eğitimi, iletişim, sunum teknikleri, liderlik ve yönetim konularında eğitimler hazırladı ve sundu.

Önce Mimar Sinan Güzel Sanatlar daha sonra İstanbul Arel ve İstanbul Aydın Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Doktor Öğretim Görevlisi unvanı ile dersler vermektedir. Özellikle pazarlama ve yönetim konularında yayınlanmış birçok bilimsel araştırması bulunmaktadır.

Yüksekbilgili, eğitmen olarak yer aldığı projelerin dışında birçok kurumsal akademinin kuruluş ve projelerini gerçekleştirdi. Projesini hazırladığı ve eğitmen olarak görev aldığı,  Skoda Türkiye Yüce Auto’da yürüttüğü Skoda Akademi,  2018 yılında 4. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri kapsamında “En İyi Satış Gelişim Programı” ödülüne layık görüldü.

Birçok kurumsal zirve organizasyonda Master of Ceremony olarak görev aldı (detaylar için tıklayın).

30’dan fazla yerel kanalda yayınlanan “Gündem + Ekonomi” TV programında 3 yıl boyunca sunucu olarak görev aldı.

2015 yılında Liderlik konusunda Pearson BTEC Level 7 sertifikasını aldı.

Uluslararası Sosyal Araştırmalar Kongresi (USAK), İşletme ve Yönetim Bilimleri Kongresi (İYBK) gibi akademik kongrelerde başkanlık yaptı.

International Journal of Advanced Multidisciplinary Research and Review (IJAMRR) ve Uluslararası Akademik Yönetim Bilimleri Dergisi (YÖNBİL)’de editör olarak görev yapmaktadır.

Best (Banka Sigorta), Subcon, Termoklima, Baby & Kids Store dergilerinde düzenli olarak köşesi ile yer almaktadır.

2018 yılından bu yana Adalet Bakanlığı bilirkişi listesinde kayıtlı bilirkişi olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Pazarlama Mucize Değildir, Pazarlama Canavarı, Pazarlama Temelleri, Eğitim Oyunları 1,  Eğitim Oyunları 2, Eğitim Oyunları 3, Pazarlamada Yeni Ustalık, Mutluluk Yönetimi, Türkçesinin başarısından sonra Rusça ve İngilizce’ye çevrilen, Amazon üzerinden de satışı devam eden Creme de la Creme, Hızlı Moda Tüketicilerinin Mağaza Atmosferine Verdikleri Önem ve Perakende Metrikleri kitaplarının yazarı, Pazarlama Tüketici Davranışları ve Interdisciplinary Reflections of Digital Transformation, Satış ve Pazarlama Öyküleri kitaplarının bölüm yazarı (detaylar için tıklayın) olan Zeki Yüksekbilgili, kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir.