Pazarlama Canavarı

kitap-canavar

Bugün, kıtlığı çekilenler kesinlikle mal ve hizmetler değil, müşteriler! Müşterilere ulaşmak ise gittikçe daha zorlaşıyor. Tüketicilerin çözülecek çok fazla problemleri kalmadı ve ihtiyaçlarının hemen hemen hepsi karşılandı. İşte bu yüzden artık müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak değil, onları “tatmin etmek” gerekli ve bu gerçekten çok zor.

Gönülsüz müşteriyi satın almaya ikna etme yollarını gösteren Pazarlama Canavarı, dünyadan çarpıcı pazarlama örnekleri ve kampanyalarla; müşterinin çaktırmadan aklını çelen, onu almaya isteklendiren pazarlama fikirleri sunuyor. İsteksiz müşteri bile ikna edilebilen çarpıcı pazarlama kampanyaları, sıra dışı fikirler ve uygulamalarla “Yeni ve Yaratıcı Pazarlama”yı anlatıyor.

Küreselleşme ile, Yeni Dünya tamamen farklı bir hal aldı. Yeni Dünya’da, sınırlar ortadan kalktığı için, eskiden sadece ulusal rekabet ile uğraşan firmalar, binlerce kilometre ilerideki firmalarla da rekabet etmek zorundalar.  Bu rekabet, internetin kullanıma açılması ile daha da artıyor.

Bugün, kıtlığı çekilenler kesinlikle mal ve hizmetler değil, müşteriler! Müşterilere ulaşmak ise gittikçe daha zorlaşıyor. Müşteriler bizi dinlemek istemiyorlar, çözülecek çok fazla problemleri kalmadı ve ihtiyaçlarının hemen hemen hepsi karşılandı. İşte bu yüzden artık müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak değil, onları “tatmin etmek” gerekli, ve bu gerçekten çok zor.

Pazarlama Canavarı, artık kesinlikle yeniden irdelenmesi gereken ‘Yeni Pazarlamayı’ anlatmaya çalışıyor. Bunu yaparken de kuramsal bilgiler yerine, Dünya’dan ve Türkiye’den örnekleri mümkün olan en kısa halleriyle sunuyor.

Pazarlama Canavarı, Zeki Yüksekbilgili’nin Kasım 2005’den bu güne web günlüğünde yeni pazarlama üzerine yazdığı yazılar ve daha fazlasıdır.

Yayıncı: Hayat Yayınları, Yayın Yılı: 2007, 120 Sayfa, ISBN: 978-975-6218-86-6

Kitabı çevrimiçi indirimli almak için bu bağlantıya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.